Dlaczego Lagoon?
Na czym to polega?
Proces czyszczenia
Jak otworzyć pralnię?
Finansowanie - leasing
Logowanie
pomysł na twoj biznes

Historia


 

 

W 1992 roku Międzynarodowy Sekretariat Wełny, organizacja założoną przez hodowców owiec z Australii, Nowej Zelandii i Płd. Afryki znana dziś na świecie jako Woolmark Company®, rozpoczęła współpracę z firmą Electrolux Laundry System (ELS) w celu stworzenia alternatywy dla tradycyjnej metody czyszczenia garderoby wykorzystującej czterochloroetylen. 
Nowy system czyszczenia wełny nazwano Aquaclean® - był to pierwszy i jedyny na świecie proces posiadający certyfikat Woolmark. System stworzony wspólnie przez Electrolux oraz Woolmark oparty był na procesie czyszczenia garderoby wykorzystującym wodę jako naturalny rozpuszczalnik, pozwalając zarówno na czyszczenie delikatnej garderoby jak i na zwykłe pranie wodne – wszystko to w tym samym urządzeniu.

 

W 2004 roku, firma Electrolux, w następstwie pozytywnego przyjęcia technologii AquaClean® na całym świecie, zacieśniła współpracę z Woolmark Company  w zakresie opracowywania metod i programów do czyszczenia garderoby. Rozpoczęto dalsze prace nad rozwojem AquaClean®, co zaskutkowało powstaniem nowej, kompletnej technologii nazwanej Lagoon™, jako zintegrowanego cyklu produkcyjnego. 
Proces został uzupełniony o technologię produktów wykończeniowych, gwarantujących doskonałe rezultaty końcowe. Technologia opracowanych maszyn wykończeniowych również została certyfikowana i zatwierdzone Woolmark®. Powstało kompletne rozwiązanie do czyszczenia i wykańczania garderoby, które obejmuje przygotowanie specjalnego czyszczenia, prania i suszenia odzieży, specjalnych programów, metod i technologii wykańczania.

 

W 2010 roku zmianie uległ logotyp Lagoon™. Zbiegło się to także z premierą Lagoon™ w Polsce. W Gdyni powstała pierwsza w Polsce nowoczesna pralnia oferująca alternatywę dla metod czyszczenia garderoby wykorzystywanych w pralniach chemicznych. Na początku 2011 została otwarta pralnia Lagoon System w podwarszawskim Piasecznie. 

Kolejnym projektem wykonanym w 2011 był nowoczesny salon czyszczenia wodnego Pralnia Laguna w podwarszawskim Garwolinie. Pod koniec tego samego roku mieliśmy zaszczyt otworzyć aż trzy Salony Lagoon™ w: Środzie Wielkopolskiej, w Grójcu (www.pralnia-bluelagoon.pl) i w Otwocku. W grudniu 2011 mieliśmy okazję wziąć udział w otwarciu pralni Lagoon na warszawskim Mokotowie. 

Rok 2012 definitywnie pokazał, że system Lagoon jest rozwiązaniem skazanym na sukces. W październiku zamówiliśmy maszyny do dwudziestego salonu Lagoon™ w Polsce. W lipcu uruchomiliśmy salon w Malborku (www.pralniamalbork.pl), który w pełni wykorzystuje zalety systemu Lagoon™ - pralnia poza obsługą klientów indywidualnych, z powodzeniem świadczy usługi dla klientów instytucjonalnych (pościel, ręczniki, obrusy). Przykład ten pokazuje, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na usługi wysokiej jakości świadczone przez niewielkie pralnie.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy (na przełomie 2012/2013) powstało aż pięć kolejnych salonów Lagoon™ w Polsce (m.in. w Krotoszynie, Gdańsku i Łodzi).

Pod koniec 2013 roku otwieramy 30 salon Lagoon™ w Warszawie. W tym samym roku Lagoon™ zostało dostrzeżone przez właścieli tradycyjnych pralni chemicznych. Pralnia Norel działająca na terenie Gdańsku zakupiła podstawowy zestaw urządzeń do wetcleaningu. W 2014 roku otwieramy już 40 pralnię w Polsce.

W 2014 powstaje pierwsza sieć salonów Lagoon na terenie Trójmiasta. Właściciele pierwszej w Polsce pralni Lagoon™ - Eko-Laguna otwierają swój trzeci salon czyszczenia garderoby wspomagany przez dużą pralnię wodną wyposażoną w maszyny Electrolux Laundry Systems.  

 

W 2015 roku odbyła się premiera nowej wersji systemu Lagoon™ - Lagoon Advanced Care™. Nowa wersja systemu jako jedyne rozwiąznie na rynku pozwala czyścić garderobę w tak samo którkim czasie jak w klasycznej pralni chemicznej. Także w 2015 roku otworzyliśmy 50 pralnię Lagoon w Polsce! 

Podstawowe zmiany jakie zostały wprowadzone wraz z premierą nowej wersji systememu Lagoon Advanced Care:

Znacznie skrócony czas usługi. Teraz możliwe jest wyczyszczenie, wysuszenie oraz wyprasowanie garderoby bez potrzeby odwieszania rzeczy na wieszak w celu naturalnego schnięcia. Jednym słowem możliwa jest usługa ekspresowa. Nie było to do tej pory możliwe dla żadnego systemu czyszczenia garderoby w wodzie.

Znacznie ograniczona została ilość zagnieceń po kąpieli piorącej i po wysuszeniu w suszarce. Ułatwia to i przyspiesza proces prasowania.

Został zwiększony załadunek w pralnico-wirówce dla programów czyszczenia wełny z 9 kg do 14 kg.

Zmniejszyło się zużycie wody w pralnico-wirówce dzięki systemowi recyrkulacji wody.

Stosowane są trzy rodzaje detergentów zamiast pięciu. Dostępne są także w dwóch pojemnościach kanistrów. Wszystkie detergenty są biodegradowalne.

Pojawiła się wersja małych urządzeń lagoon o załadunku 6kg.

Stosowane są dedykowane pompy detergentów Electrolux lagoon.