Dlaczego Lagoon?
Na czym to polega?
Proces czyszczenia
Jak otworzyć pralnię?
Finansowanie - leasing
Logowanie
pomysł na twoj biznes

Dlaczego Lagoon?


 

Przede wszystkim otwarcie pralni Lagoon to doskonały pomysł na biznes.

Pierwszą pralnię opartą o system czyszczenia wodnego garderoby Electrolux Lagoon otworzyliśmy w 2010 roku. Od tamtego czasu, w ciągu zaledwie kilku lat, udało się już stworzyć ponad 40 salonów Lagoon na terenie całej Polski! O sukcesie Lagoon mogą świadczyć nasi pierwsi klienci - pralnia Eko-Laguna z Gdyni, którzy w 2014 roku zdecydowali się na otwarcie swojego trzeciego salonu Lagoon na terenie Trójmiasta. Otwarcie pralni Lagoon wiąże się ze stosunkowo niskimi nakładami inwestycyjnymi. Koszt zakupu wszystkich urządzeń niezbędnych do działania pralni to mniej niż 160.000 PLN. Zawsze utrzymujemy dokonałe relacje z naszymi klientami, dzięki temu, każdy zainteresowany otwarciem nowego salonu Lagoon, może odwiedzić istniejącą pralnię w celu prezentacji systemu oraz wymiany opinii na temat działania pralni z doświadczonym właścicielem.

Pralnia Electrolux Lagoon ma ogromną przewagę nad pralnią chemiczną.

Związane jest to z kilkoma aspektami, które są podstawą idei stworzenia systemu czyszczenia garderoby w wodzie.

  • System Electrolux Lagoon jest w pełni ekologiczny. W procesie czyszczenia używane są tylko i wyłącznie biodegradowalne detergenty stworzone przez Electrolux we współpracy z Woolmark. W procesie Lagoon, głównym rozpuszczalnikiem jest woda, podczas gdy w pralniach chemicznych nadal używa się toksycznych rozpuszczalników np. czterochloroetylenu (tzw. PER).
  • System Lagoon zapewnia dużo lepsze rezultaty czyszczenia garderoby w porównaniu z czyszczeniem chemicznym. Podczas gdy w agregatach chemicznych rozpuszczane są głównie plamy z tłuszczu, Lagoon radzi sobie ze wszelkiego typu zabrudzeniami. System Lagoon oferuje kompletną kąpiel wodną z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na jego potrzeby detergentów. W procesie czyszczenia wodnego, użycie wody sprawia, iż struktura włókien otwiera się, uwalniając wszelkie zabrudzenia znajdujące się w materiale. Ubrania odzyskują kolory, które są często przygaszone na skutek wielokrotnrgo czyszczenia w pralniach chemicznych. Woda przenika włókna na wskroś, co pozwala na osiągnięcie dokonałego rezultatu końcowego. Ubrania dzięki Lagoon są świeże, czyste oraz pachnące. O jakości, którą oferuje Lagoon, może świadczyć to, iż jest to oficjalnie jedyny system pralniczy wykorzystywany przez istniejący już ponad 170 lat francuski dom mody Hermès.

Electrolux Lagoon to dwa biznesy w jednym.

W tych samych urządzeniach, oprócz procesu czyszczenia garderoby można wykonywać zwykłe pranie wodne! Duży załadunek oferowany przez maszyny posiadające specyfikację Lagoon, pozwala także na pranie bielizny. Wyposażając salon Lagoon w magiel, możliwe jest świadczenie usług prania bielizny płaskiej np. dla hoteli, pensjonatów, restauracji. Takie rozwiązanie pozwala także na wykonywanie usług prania rzeczy wielkogabarytowych, takich jak zasłony, narzuty, koce itp. System Lagoon pozwala także na rozbudowę. W przypadku rozwoju pralni, możliwe jest zainstalowanie kolejnej pralnico-wirówki w celu zwiększenia przerobu.

Otwarcie pralni Lagoon jest bardzo proste.

Urządzenia wykorzystywane w systemie Lagoon, zajmują niewielką powierzchnię. Nie są wymagane żadne specjalne pozwolenia aby otworzyć tego typu pralnię. System Lagoon jest w pełni ekologiczny, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia klientów oraz obsługi. Pralnię Lagoon można otworzyć w praktycznie każdym miejscu, gdyż nie jest ona w żaden sposób szkodliwa dla otoczenia. Niski poziom hałasu oraz brak nieprzyjemnych zapachów chemii pozwala na otwarcie tego typu pralni w każdym lokalu. Proces Lagoon polecany jest dla alergików.

System Lagoon jest rozpoznawalny na rynku. Posiada certyfikat Woolmark.

Jest to jedyny system czyszczenia garderoby, który powstał we współpracy Electrolux oraz Woolmark. Lagoon jest pierwszym na świecie oraz jedynym jak do tej pory systemem wodnego czyszczenia garderoby, który posiada wsparcie Woolmark. Woolmark to powszechnie znaną organizacją, której logotyp jest rozpoznawalny na całym świecie. Każdy z właścicieli salonu Lagoon może używać znaków towarowych Electrolux, Lagoon oraz właśnie Woolmark.